ساعت: ۱۸:۲۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ شناسه خبر: 6021
‍ معاون استاندار لرستان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مدیران زمینه‌ای فراهم کنند تا مادران بیش‌تر در خدمت کودکان خود باشند.

به گزارش وارک نیوز حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی و شورای راهبردی جمعیت که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن تبریک روز فرهنگ عمومی و تسلیت به مناسبت ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) اظهار کرد: با توجه به آمار و اطلاعات ارائه شده توسط اداره ثبت و احوال استان در ثبت وقایع حیاتی چهارگانه رتبه بالای ۹۸ درصد را داشتیم که این خود نشان از تلاش این مجموعه دارد.
وی با بیان مادران باردار و کودکان زیر ۱۵ سال از اقشاری هستند که نیاز به حمایت روانی و اقتصادی دارند، افزود: همچنین سوءتغذیه از عللی است که می‌تواند مشکلاتی را برای این قشر از جامعه به وجود بیاورد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به حمایت موسسات خیریه و نهادهای حمایتی از این قشر آسیب‌پذیر خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته از طریق بنیاد علوی سبد‌های تغذیه به صورت رایگان و ماهیانه برای مادران باردار  تهیه می‌شد.
وی تاکید کرد: اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با توجه به اینکه بخشی از این وظیفه را برعهده دارد نسبت به این موضوع مساعدت لازم را داشته باشد.
وی ادامه داد: بخشی از این مادران در ادارات شاغل هستند که از مدیران دستگاه‌ها انتظار می‌رود زمینه‌ای فراهم کنند که بتوانند بیشتر در خدمت کودکان خود باشند.
خجسته پور با اشاره به آزمایش‌های غربالگری برای خانواده‌های تحت پوشش گفت: بهزیستی هزینه غربالگری خانواده‌های جامعه هدف خود را پرداخت می‌کند. باید این موضوع طبق مصوبه به بیمه‌های تکمیلی نیز اعلام شود تا آنها نیز پای کار باشند.
وی گفت: سال گذشته از اعتبار حوزه اجتماعی برای شهرستان دلفان که به عنوان پایلوت آسیب‌های اجتماعی معرفی شده قراردادی با دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد که طبق آن ۴۰۰ میلیون تومان برای مقابله با بیماری‌های پرخطر مادران باردار هزینه شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایشگاه کتاب ۵ سال متوالی در حال برگزاری است، اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به آسیب‌شناسی چهار نمایشگاه قبلی اقدام کرده و برای برگزاری نمایشگاه کتاب سال جاری رفع مشکل کند.
وی تصریح کرد: در بحث پایتخت کتاب ایران سال گذشته در بین شهرهای کشور خرم آباد جزو ۲۰ شهر برگزیده انتخاب شد که این نشان می‌دهد پتانسیل لازم را برای تبدیل به پایتخت کتاب ایران داریم.
خجسته‌پور بر لزوم اهمیت برنامه‌های بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: عدد ۴۰ نشان‌دهنده تکامل است، بدین معنی که نظام جمهوری اسلامی ایران به رشد و بلوغ رسیده است بنابراین دشمنان درصدد هستند که مانعی شود تا نتوانیم چهلمین سال پیروزی را جشن بگیریم.
وی افزود: همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند که این جشن را به خوبی برگزار کنیم.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.