ساعت: ۱۲:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ شناسه خبر: 5745
معاون استاندار لرستان:

معاون استاندار لرستان گفت: طی چند روز گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی کسانی که اقدام به گران‌فروشی و احتکار کرده بودند شناسایی و با آنان برخورد جدی شد.

به گزارش وارک نیوز، گودرز امیری در پنجمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسات ایجاد تعادل در بازار و تأمین کالا، نظارت بر قیمت‌ها، جلوگیری از گران‌فروشی و همچنین آسیب شناسی مشکلات بازار است.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط سازمان صمت و جهاد کشاورزی، افزود: در حوزه بازار به‌ویژه تأمین کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و مردم به راحتی می‌توانند اقلام مورد نیاز و مصرفی خود را تأمین کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بیان کرد: طی چند روز گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی کسانی که اقدام به گران‌فروشی و احتکار کرده بودند شناسایی و با آنان برخورد جدی شد.

وی گفت: نظارت بر بازار و جلوگیری از فساد اقتصادی در دستور کار است و ماموران و بازرسان نظارتی با هرگونه احتکار، گرانفروشی و کم فروشی به طور جدی مبارزه خواهند کرد.

امیری با ابراز اطمینان به جامعه نسبت به اینکه منابع لازم برای تأمین مایحتاج مردم پیش بینی و تهیه شده است، از دستگاه‌های دولتی خواست تا با تأمین ذخایر کالاهای اساسی مورد نیاز و نظارت بر قیمت‌ها،‌ فضایی با ثبات و آرام در بازار ایجاد کنند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار در جلسه قبل مبنی بر شناسایی رانندگان و کامیون‌داران متخلف گفت: کامیون‌دارانی که بارنامه جعلی گرفته‌اند توسط اداره حمل‌و نقل و راهداری استان شناسایی و با آنان برخورد جدی شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل حمل و نقل جاده‌ای به روند عادی خود برگشته است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده مشکل حمل و نقل نهاده‌های کشاورزی، محصولات پتروشیمی، سیمان دورود و… توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی حل شده است.

 همچنین طی این جلسه در خصوص راهکارهای مقابله با سوءاستفاده گران که به بهانه‌های مختلف قصد افزایش قیمت‌ها و اخلال در بازار را دارند بحث و تبادل‌نظر شد و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.