ساعت: ۱۷:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۵ شناسه خبر: 4683
استاندار لرستان:

 استاندار لرستان گفت: اعتبارات استانی بهینه و متناسب با پروژه‌های مهم جذب شوند.

به گزارش وارک نیوز سیدموسی خادمی در جلسه بررسی آخرین وضعیت اعتبارات تملک دارایی استان با اشاره به اینکه دولت دوره کم پولی را سپری می‌کند و به دلیل بدهی، اعتبارات به راحتی جذب می‌شوند، گفت: پیمانکاران در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از استان طلب دارند، بنابراین باید اعتبارات مانده را به درستی، بهینه و متناسب با پروژه‌های مهم جذب شوند.

وی در ادامه با تاکید بر نداشتن مشکل در جذب اعتبارات و با اشاره به اینکه هنوز برخی دستگاه ها اعتبارات خود را به صورت کامل هزینه نکرده اند به معنی این نیست که نمی توانند جذب کنند یا این پول ها جذب نشده باقی می ماند افزود: با توجه به بدهی‌هایی که دولت دارد جذب این اعتبارات باید انجام شود اما هر جذبی قابل قبول نیست بنابراین اعتبارات را باید روی پروژه‌هایی که به نتیجه می‌رسند هزینه کرد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بین ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان این اعتبارات شامل کمک‌های فنی اعتباری هستند، خاطر نشان کرد: این بخش از اعتبارات را دستگاه ها با عنوان سود یارانه تسهیلات برای کسانی که قرار است کار تولیدی انجام دهند را جذب می کنند. به طور کلی دستورالعمل این کمک‌ها در سطح ملی انجام نشده است .

مقام ارشد استان تصریح کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی مانند جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت اعتبارات مانده آنها خرد بوده و امکان انجام کاری وجود ندارد اعلام کنند که به صورت تجمیع در چند پروژه هزینه شود تا به نتیجه برسند.

وی با بیان اینکه دولت در تلاش است که این اسناد را کمتر به استان‌ها بدهد، اظهار کرد: قرار است در سطح ملی این اسناد را به فروش برساند و پول را به استان‌ها بدهد.

خادمی با اشاره به سود ۱۵ درصد اوراق اسناد خزانه گفت: در ارائه اوراق به پیمانکاران این موضوع مد نظر قرار بگیرد، کسانی که می‌خواهند سود معقولی بگیرند قاعدتا مشکل خاصی ندارند و نباید نگران جذب این پول باشند اما باید دقت شود که هزینه کردن این اوراق درست و معقولانه باشد.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.