ساعت: ۲۱:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۶ شناسه خبر: 4079

پل دره خزینه پل‌دختر به‌عنوان بلندترین پل معلق در خاورمیانه شب گذشته توسط افراد ناشناس قطع و تخریب شد.

به گزارش وارک نیوز به نقل از فارس پل معلق دره خزینه پل‌دختر در سال ۸۲ توسط وزارت نیرو جهت رفت‌وآمد گروه تحقیقاتی مطالعاتی کارکنان سد کرخه ۲ بر روی رودخانه سیمره احداث شد که هم‌اکنون یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان محسوب می‌شود.

 پل معلق دره خزینه یکی از جاذبه‌های گردشگری پلدختر

این پل با ۱۱۲ متر طول، ۸۵ متر ارتفاع و عرض دهنه ۸۵ سانتی‌متر تا یک متر در ۴۹ کیلومتری جنوب شرقی پل‌دختر در مسیر جاده پل‌دختر – اندیمشک واقع شده است که هر ساله گردشگران زیادی از این پل دیدن می‌کنند.

یکی از اهالی روستای دره خزینه به خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: هرساله به‌عنوان منطقه گردشگری و زیبا شاهد بازدید گردشگران زیادی از این پل هستیم که هم‌اکنون توسط فرد و یا افراد ناشناس تخریب‌شده است.

 پل معلق هیجان افراد را به اوج می‌رساند

فرامرز میرزایی افزود: این پل به دلیل معلق بودن روی رودخانه سیمره با ارتفاع زیاد به طرز شگفت‌انگیزی هیجان افرادی که روی آن قرار می‌گیرند را به اوج خود می‌رساند و بازدید از آن منجر به ثبت تجربه‌ای زیبا در خاطر بازدیدکنندگان و گردشگران می‌شود.

یک گردشگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: تابستان گذشته از استان کرمانشاه به همراه خانواده از این پل دیدن کردیم که با عبور و قرار گرفتن روی پل و ایجاد هیجان زیاد خاطرات زیبایی از آن به یاد داشتیم و عکس‌هایی از مناظر کوهستانی اطراف آن ثبت کرده‌ایم.

اشکان جلیلیان افزود: به همین خاطر امسال بخشی از تعطیلات نوروز خود را با انتخاب این منطقه به دیدن پل معلق دره خزینه در پل‌دختر اختصاص دادیم که هم‌اکنون با نبود آن مواجه شدیم.

 صعود متفاوت کوه‌نوردان در منطقه

یک فعال حوزه گردشگری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: کوهستانی بودن منطقه دره خزینه موجود پل معلق هرساله علاوه برجذب گردشگران کوه‌نوردانی که به این منطقه می‌آیند نیز می‌توانند صعودی متفاوت داشته باشند.

 پل معلق دره خزینه هیجان انگیزترین و جذاب‌ترین جاذبه گردشگری در لرستان

علی محمدی افزود: پل معلق دره خزینه یکی از جذاب‌ترین، پراسترس و هیجان انگیزترین جاذبه‌هایی است که در لرستان وجود دارد.

 تلاش نیروی انتظامی برای شناسایی عامل یا عاملان تخریب پل معلق

صفر عبدال‌وند فرمانده انتظامی پل‌دختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: تخریب پل معلق دره خزینه شب گذشته از سمت روستای ماژین از توابع شهرستان دره شهر استان ایلام اتفاق افتاده که تلاش می‌شود با هماهنگی و همکاری پلیس این شهرستان عامل یا عاملان این اتفاق هر چه سریع‌تر شناسایی و دستگیر شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پل‌دختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر تخریب پل معلق دره خزینه به همراه معاون فرماندار پل‌دختر در منطقه حضور پیدا کردیم.

علی عزیزی افزود: پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد یک شنبه شب این پل توسط فرد و یا افراد ناشناس از سمت غربی و روستای ماژین دره شهر ایلام بریده و به پایین افتاده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پل‌دختر گفت: هم‌اکنون در حال بررسی جوانب امر و دلیل این اتفاق هستیم و کارشناسان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی نیز در محل حضور دارند.

انتهای پیام/

گزارش از هما کریمیان

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.