ساعت: ۱۸:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ شناسه خبر: 3732
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن در کشور، ۲۰۰ هزار واحد نیمه تمام است.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران از خرم آباد، احمد اصغری مهرآبادی ظهر امروز در حاشیه جلسه بررسی مشکلات سایت مسکن مهر در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر با میانگین پیشرفت ۶۰ درصدی در کشور وجود دارد از مجموع ۲۰۰ هزار واحد باقیمانده حدود ۱۵۰ هزار واحد در مراجع قضایی و یا فاقد متقاضی است.

وی با اشاره به برنامه دولت برای واگذاری واحدهای مسکن بدون متقاضی در کشور عنوان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت مسکن مهر از دو محل آورده اشخاص و تسهیلات بانکی تامین می‎شود، دولت به منظور واگذاری این واحدها برنامه‎ریزی و شرایط واگذاری را تسهیل کرده است.

مهرآبادی میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر باقیمانده را ۶۰ درصد عنوان تصریح کرد: با همه آنچه که گفته شد، حدود ۶۰ هزار واحد از تعهد دولت در پروژه مسکن مهر در کشور باقی مانده و دولت برنامه دار که پروژه مسکن مهر را تا سال آینده به اتمام برساند، به این ترتیب از مجموع پروژه مسکن مهر در شهرستان‎های استان لرستان ۴۲۰ واحد مسکن مهر باقی مانده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه مسکن مهر در مجموع از نظر سازه‎ای مشکلی ندارد، ادامه داد: به طور مثال با وقوع زمین لرزه اخیر در غرب کشور از مجموع ۲۴ بلوک ۷ طبقه‎ای سایت مسکن مهر سر پل ذهاب سقفی فرو نریخت و خسارت انسانی آن بسیار کم بود.

وی در ادامه به مشکلات سایت مسکن مهر بروجرد اشاره و عنوان کرد: عمده این مشکلات به نواقص و نقایص موجود در آسانسورها برمی‎گردد، بر این اساس قرار است که کارگروهی تشکیل و همه عیوب آسانسورهای این سایت استخراج  و مشخص شود که رفع این عیوب چه میزان هزینه در بر دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: پس از آن هفته آینده جلسه‎ای در تهران برگزار شده و علاوه بر اینکه وزارت راه و شهرسازی می‎کوشد، بخشی از اعتبار مورد نیاز را تامین کند، متولیان رفع نواقص موجود مشخص می‎شوند.

مهرآبادی سپس به مشکل تعاونی مسکن مهر توحید بروجرد اشاره کرد و گفت: موضوع این تعاونی در دستگاه قضایی در حال بررسی اژبوده و قرار است که با کمک دستگاه  قضایی اسناد و مدارک این تعاونی از هیأت مدیره قبلی به هیأت مدیره فعلی تحویل شود.

وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد که با هماهنگی دستگاه قضایی مجوز ادامه فعالیت این تعاونی اخذ و ادامه مراحل احداث واحدها انجام شود، همچنین دعوای بین هیأت مدیره قبلی و فعلی نیز در دستگاه قضا ادامه یافته و به نتیجه می‎رسد.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.