ساعت: ۱۵:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ شناسه خبر: 2238

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مرمت و بازسازی بخش‎هایی از دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) این شهرستان نیازمند ۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار است.

به گزارش وارک نیوز ، شهاب روزبهانی درنخستین جلسه پیگیری احیا و مرمت بنای تاریخی دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد اظهار کرد: این دبیرستان به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و در راستای حمایت از این اثر با ارزش و ماندگار باید اقدامات لازم و جدی صورت بگیرد.

 

 

 

 

وی اضافه کرد: ازحدود ده سال پیش به دلیل تخریب، عدم احیا و مرمت بخشهایی ازاین بنای تاریخی کار تدریس درآن انجام نمیشود.روزبهانی افزود: سال گذشته برای احیا مجدد این دبیرستان پیگیریهایی انجام شد که برای رفع خطر از این بنای تاریخی ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافت که تاکنون جذب نشده است.

 

 

 

 

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجرد ادامه داد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار میرود با این فراخوان و دعوت از این افراد بتوان از حمایتهای مادی و معنوی آنها در راستای حفظ و حراست از این میراث فرهنگی بهره برد.وی اضافه کرد : دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد در سال ۱۳۱۶ توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال ۸۵ بخشی از آن دچار آسیب شده است.

 

 

 

 

روزبهانی یادآور شد: امیدواریم با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان در داخل و خارج از کشور و نیز همفکری و حمایت خیرین، عالمان و فرهیختگان بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشور است احیا، مرمت و بازسازی کرد و ازاین ظرفیت بسیار مهم در راستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.