ساعت: ۱۳:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ شناسه خبر: 6265
فرماندار بروجرد خبر داد

فرماندار بروجرد گفت: کتابخانه دکتر آیتی این شهرستان دهه فجر امسال به بهره‎برداری می‎رسد.

به گزارش وار نیوز، رضا آریایی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: دو پروژه کتابخانه‎ای شهید باهنر و دکتر آیتی این شهرستان هر کدام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد هنوز تکمیل نشده‎اند.

وی عنوان کرد: هر ساله اعتباری جداگانه برای هر یک از این پروژه‎ها در نظر گرفته شده و با صرف آن پیشرفت ۱۰ تا ۱۵ درصدی را برای این کتابخانه‎ها رقم زده است.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه امسال نیز اعتباراتی جداگانه برای این دو پروژه مصوب شده است، تاکید کرد: با این اعتبارات حتی اگر تخصیص ۱۰۰ درصدی هم داشته باشند، هیچ‎یک از این دو کتابخانه را تکمیل نمی‎کنند.

آریایی تاکید کرد: بر این اساس و با هماهنگی‎های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل کتابخانه‎های عمومی لرستان قرار شد اعتبارات دو کتابخانه تجمیع و صرف تکمیل کتابخانه دکتر آیتی شود.

وی ادامه داد: از این طریق و با صرف اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیون تومانی مصوب برای هر دو پروژه می‎توان کتابخانه دکتر آیتی را برای دهه فجر امسال به بهره‎برداری رساند.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: این مهم در صورتی تحقق می‎یابد که اعتبارات منظور شده تخصیص ۱۰۰ درصدی به خود ببیند، اگر هم چنین نشد به دنبال این هستیم که پیمانکار پروژه را تکمیل کند و دیون او را سال آینده پرداخت کنیم.

آریایی با اشاره به اینکه تکمیل و افتتاح دو پروژه کتابخانه‎ای یاد شده به اعتبار ۲ میلیارد تومانی نیاز دارد، اضافه کرد: به این ترتیب سال آینده نیز اعتبار مصوب هر دو پروژه صرف تکمیل کتابخانه شهید باهنر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تجمیع اعتبارات و صرف آن برای یکی از پروژه‎ها می‎کوشیم زمان تکمیل و بهره‎برداری از این دو کتابخانه در دست احداث را به جلو انداخته و اجازه ندهیم زمان ساخت آن‎ها بیش از این به طول انجامد.

فرماندار بروجرد افزود: تلاش ما این است که با تجمیع اعتبارات دو پروژه کتابخانه‎ای این شهرستان اجازه ندهیم که زمان ساخت آن‎ها طولانی‎تر شود، همانطوری که با صرف اعتبار هر پروژه برای همان پروژه این اتفاق رخ خواهد داد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.