ساعت: ۲۱:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ شناسه خبر: 6027

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این استان جزء پنج استان نخست کشور با شیوع ناباروری بالا است.

به گزارش وارک نیوز، عباس پزشکی روز دوشنبه در نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی استان در محل استانداری افزود: در این راستا هفته گذشته کارگروهی از وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی با حضور در استان، این مهم و وضعیت موجود را بررسی کردند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی لرستان مرکز درمان ناباروری ندارد که با پیگیری های صورت گرفته مکان لازم فراهم شده و جذب اساتید نیز در دست اقدام است.
وی با اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی برای ایجاد یک مرکز ناباروری گفت: سه هزار نفر در استان دارای مشکل ناباروری نام نویسی شده اند که برای حمایت های لازم و هزینه های درمانی به بنیاد برکت معرفی می شوند.
پزشکی تصریح کرد: علوم پزشکی لرستان قرارداری برای درمان ناباروری با بیمارستان شفا منعقد کرده و نرخ های مصوب در این زمینه را تقبل می کند اما مابه التفاوت هزینه ها باید توسط زوجین تامین شود که بسیاری از آنها توانایی مالی ندارند.
وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده درصد زایمان های سزارین در استان از ۶۰ به ۴۵ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل بهزیستی لرستان نیز گفت: یک میلبیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای تامین هزینه های آزمایش غربالگری زنان باردار پرداخت شده است.
فاطمه زهرا توکلی افزود: سازمان بهزیستی در دراز مدت قادر به تامین مبالغ نیست که برای این مهم باید سازمان های بیمه گر نسبت به ایجاد بیمه تکمیلی برای اقشار خاص از جمله مادران باردار همکاری کنند.
وی ادامه داد: همچنین ۷۴۴ میلیون ریال کمک هزینه نگهداری به خانواده های دارای چندقلو و مستمری ۳۷۲ کودک سه قلو نیز برقرار شده است./ایرنا

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.