ساعت: ۱۷:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۹ شناسه خبر: 5972
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تاکید کرد

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت:بایستی راه‌های مقابله، مبارزه و جایگزینی بدافزارها را شناسایی و آن‌ها را برای زمان مواجه با مخاطرات آماده کنیم.

به گزارش وارک نیوز، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در جلسه پدافند غیر عامل لرستان اظهار کرد: با وجود جوان بودن سازمان پدافند غیر عامل اما این موضوع از گذشته مورد توجه بشر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: نام‌گذاری یک هفته با عنوان پدافند غیر عامل نشان از جلب توجه بیشتر افراد نسبت به این موضوع دارد، با وجود اینکه در طول سال برنامه‌های مختلفی مرتبط با این حوزه صورت می‌گیرد اما در این هفته برنامه‌ها متمرکز‌تر از قبل برگزار می‌شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان پدافند سایبری را یکی از بخش‌های مهم پدافند غیر عامل خواند و افزود: امروزه بسیاری از نیازهای شخصی و کاری ما وابسته به فضای سایبری بوده، به نحوی که این فضا به جزء لاینفکی از زندگی افراد تبدیل شده است.

خجسته‌پور بیان داشت: در مقابل رشد روزافزون نرم افزارهای سایبری، بد افزارهایی نیز ورود پیدا کرده که این پیشرفت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بنابراین می‌بایست راه‌های مقابله، مبارزه و جایگزین شناسایی و آن‌ها را برای زمان مواجه با مخاطرات آماده کنیم.

وی الکترونی شدن دولت و هوشمندسازی زیرساخت‌ها را از جمله ضروریات دستگاه‌های اجرایی برشمرد و گفت: انتظار می‌رود مدیران نیز با دریافت آموزش‌های لازم از کارشناسان مربوطه تسلط کافی را بر موضوع پدافند غیر عامل کسب کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ایجاد بخش‌های سایبری را امری ناممکن برای دستگاه‌های اجرایی عنوان و تصریح کرد: به همین منظور مراکز فضای سایبری در سطح کشور ایجاد شده که با واگذاری بخشی از کارهای نظارتی به این مراکز می‌توانیم مسائل مربوط به این حوزه را رصد نماییم.

خجسته‌پور ادامه داد: تاکنون پنج دستگاه اجرایی استان از خدمات مرکز «آپا» استفاده کرده‌اند که با توجه به تعداد کل مجموعه‌ها، این آمار بسیار پایینی است، بنابراین انتظار می‌رود مدیران با مراجعه به این مراکز و آشنایی با خدمات در خصوص تست نفوذ و فضای سایبر آگاهی یابند.

انتهای پیام/۸۵۰۱۸

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.