ساعت: ۱۴:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ شناسه خبر: 5821
انتقاد فرماندار بروجرد به ضعف عملکردی مدیران در مدیریت بحران:

فرماندار بروجرد با انتقاد از ضعف عملکردی در برخی از حوزه‎های مدیریت بحرا گفت: تنها در بخش پاسخگویی به بحران قوی ظاهر می‎شویم.

به گزارش وارک نیوز، رضا آریایی ظهر امروز در جلسه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: عملکردها در حوزه مدیریت بحران در بخش‎های پیشگیری و بازسازی ضعیف است.

وی با انتقاد از اینکه تنها در یک مرحله از حوزه مدیریت بحران و در زمینه پاسخگویی به بحران قوی ظاهر می‎شویم، بیان کرد: عملکردها در حوزه‎های پیشگیری و بازسازی ضعیف است.

فرماندار بروجرد در ادامه از مدیران دستگاه‎های اجرایی خواست که فعالیت‎هایی را در حوزه‎های پیشگیری و آموزشی انجام داده و در این زمینه قوی ظاهر شوند.

آریایی بر ضرورت و اهمیت مقوله اطلاع‎رسانی در زمان وقوع حوادث احتمالی مانند زلزله تاکید و تصریح کرد: نباید از جایگاه رسانه‎ها در تحقق این مهم غافل ماند و آن را نادیده گرفت، چرا که نقش خبرنگاران در مدیریت بحران بسیار حساس و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در زمان وقوع حوادث احتمالی در وهله اول باید از شایعه‎سازی و گسترش اخبار کذب جلوگیری کرد، افزود: بنابراین مدیران باید اطلاع‎رسانی صحیح را از طریق رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری‎های انجام دهند.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه در حوزه پدافند غیر عامل تنها در زمینه برنامه‌های پیشگیرانه کار می‎شود، گفت: اتخاذ یک سری تمهیدات برای تهدیدهای احتمالی تنها بخشی از کار است و نباید به آن بسنده کرد.

آریایی اظهار کرد: نباید فکر کنیم که هیچ اتفاقی نمی‎افتد، چرا که ممکن است حوادث و تهدیدها هر لحظه خود را نشان داده و تبعات بسیار سنگینی را به دنبال داشته باشند.

وی عنوان کرد: وظایفی که در حوزه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران به ادارات محول می‎شود، چیزی جدای از وظایف روتین دستگاه‎های اجرایی نیست و نباید از آن‎ها غافل شد.

فرماندار بروجرد با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی در حوزه پدافند غیر عامل در این شهرستان تاکید کرد: در حالی مدیران ادارات برای انجام اقدامات محوله نبود بودجه و اعتبار را بهانه می‎کنند که این اقدامات جزو وظایف روزانه و سازمانی آن‎ها محسوب می‎شود.

آریایی ادامه داد: با توجه به تشکیل و فعالیت کارگروه‌های تخصصی پدافند غیر عامل برخی دستگاه‎های اجرایی کارهایی را انجام داده‎اند، اما در برخی دیگر هیچ اتفاقی رخ نداده است.

فرماندار بروجرد سپس از مدیران خواست که نصب دوربین‎ها و تامین برق اضطراری را جدی گرفته و در دستور کار قرار دهند و بیان کرد: با توجه به اینکه دهیاران مسئول مدیریت بحران در روستاها هستند، بخشداران هماهنگی با دهیاران را در دستور کار داشته باشند.

آریایی سپس خطاب به مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان بروجرد گفت: برای انجام کارها خودتان پای کار بوده و منتظر مدیران استانی و بالا دستی نباشید.

وی با انتقاد از خاموش بودن برخی محورها اظهار کرد: تامین روشنایی معابر بین شهری باید به صورت جدی پیگیری شده و در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.