ساعت: ۱۸:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ شناسه خبر: 5734
رئیس دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری خبر داد

رئیس دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری گفت: سال گذشته ۲۶ میلیون کاغذ در ادارات کشور مصرف‌شد که سهم لرستان حدود ۹۰۰ هزار بوده است.

به گزارش وارک نیوز، حسین ملایجردی ظهر امروز در همایش توجیهی ارسال و دریافت نامه‌های مردمی از طریق دفاتر پیشخوان بیان کرد: دولت تدبیر امید از روزی که آغاز به کار کرد به دنبال گسترش ارائه خدمات دولتی برای مردم در سراسر نقاط کشور بود و خوشبختانه طی پنج سال اخیر زیرساخت‌های لازم برای تحقق این کار فراهم شده است.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته استانداری لرستان حرکت‌های خوبی در زمینه الکترونیکی کردن دولت انجام داده، افزود: این استان به‌عنوان پایلوت طرح مکاتبات الکترونیکی  کشوری انتخاب شده و مدیران استانی باید تمام تلاش خود را در راستای موفقیت‌آمیز شدن این طرح انجام دهند.

رئیس دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۲۰ میلیون مکاتبه در ادارات کشور اتفاق افتاد که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها به‌صورت الکترونیکی و مابقی نیز به‌صورت کاغذی بوده است.

ملایجردی با بیان اینکه میزان ۲۶ میلیون کاغذ در ادارات کشور مصرف‌شده که سهم لرستان حدود ۹۰۰ هزار بوده، تصریح کرد: از هر درخت حدود ۸ هزار برگه a4 تولید می‌شود که با یک محاسبه سرانگشتی متوجه حجم عظیمی از درخت که برای این کاغذها بریده‌شده اما در صورت که ادارات دولتی از سیستم الکترونیک استفاده کنند این حجم خسارت به طبیعت کشور وارد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برای الکترونیک کردن مکاتبات اداری در ابتدا با مشکلاتی روبرو می‌شویم اما بعد از مدتی آثار مثبت آن قابل‌مشاهده خواهد بود، ادامه داد: روز ۲۹ دی به‌عنوان روز بدون کاغذ در نهاد ریاست جمهوری نام‌گذاری شده و برای ایجاد فرهنگ تمام مدیران استانی نیز باید حداقل یک روز را به‌عنوان روز بدون کاغذ در اداره خودشان انتخاب کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.