ساعت: ۱۳:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ شناسه خبر: 5543
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از برداشتن سقف معاملات بورس در حوزه فولاد خبر داد و گفت: این امکان شرایطی را به وجود آورده که واحدهای تولیدی فولاد از مواد اولیه لازم برخوردار شوند.

به گزارش وارک نیوز، محمد شریعتمداری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الیگودرز غیر از بخش مرکزی در حوزه‌های پیرامونی همچنان دارای برخی عقب ماندگی‌های تاریخی است که بایستی در این عرصه گام‌های جدی‌تری برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: تمدید مدت معافیت مالیاتی مناطق محروم حوالی الیگودرز که در گذشته دارای واحدهای صنعتی بوده یکی از کارهایی است که می تواند زمینه جذب سرمایه را فراهم نماید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سطح وزارت بررسی‌های لازم جهت جذب و حضور سرمایه‌گذار در برخی نقاط خاص لرستان بررسی می‌شود، افزود: اغلب واحدهای صنعتی با مشکل تامین ارز روبه‌رو هستند که با تصمیمات جدید کمیسیون سیاست‌گذاری ارزی به تدریج مشکلات تامین ارز واحدهای تولیدی از طریق شبکه نیما بیش از پیش مرتفع می‌شود.

شریعتمداری تصریح کرد: بخش‌نامه اخیر جدید صدور؛ ورود تمام کالاهایی که حتی بدون ارز در گذشته ثبت و سفارش شدند را تسهیل کرده و از این رو تلاش می‌کنیم مواد اولیه واحدهای تولیدی که در گمرک معطل مانده را با سرعت بیشتری فراهم آوریم.

وی از برداشتن سقف معاملات بورس در حوزه فولاد خبر داد و گفت: این امکان شرایطی را به وجود آورده که به صورت رقابتی واحدهای تولیدی فولاد از مواد اولیه لازم برخوردار شده و هیچ رانتی وجود نداشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: محصولات مورد نیاز مردم با قیمت‌گذاری تثبیتی مورد کنترل نهادهای نظارتی قرار می‌گیرد و به این ترتیب شرایط مطلوبی را در حوزه تولید و توزیع محصولات فولادی خصوصا مقاطع ساختمانی در آینده نزدیک شاهد هستیم.

شریعتمداری با بیان اینکه برخی واحدهای صنعتی الیگودرز از شرایط خوبی برای تولید برخوردارند، افزود: برخی واحدها در حوزه نیازمندی‌های پتروشیمی کمبودهایی داشتند که در این خصوص نیز با برداشتن سقف معاملات در حوزه فروش مواد پتروشیمی به ویژه مواد پلیمری در بورس از هفته‌های آینده شاهد روان شدن بازار و تامین مواد اولیه واحدهای مختلف به مواد پتروشیمی خواهیم بود.

وی افزود: برخی واحدها معتقد هستند به دلیل اینکه مواد اولیه واحدها را بدون یارانه دریافت می‌کنند لذا محصولات نهایی خود را به صورت آزاد واگذار نمایند که البته این موضوع در ۲۰ درصد صادرات پتروشیمی و صنایع فلزی را می‌تواند شامل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سرمایه در گردش را مشکل عمومی واحدهای تولیدی عنوان و اظهار کرد:  امیدواریم با افزایش حد در مصوبه شورای پول و اعتبار برای همه واحدهای تولیدی مرتفع شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.