ساعت: ۱۶:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ شناسه خبر: 5520
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران را در تمامی شهرستان‌ها ضروری خواند و گفت: از این طریق بخش تعاون می‌تواند نقش موثری را در گسترش مشارکت مردم ایفا کند.

به گزارش وارک نیوز، سید حمید کلانتری ظهر امروز در حاشیه جلسه بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات تعاونی‌های این شهرستان در جمع خبرنگاران از بخش تعاون به‌عنوان بخش مردمی اقتصاد یاد و اظهار کرد: این بخش در شرایط تحریم می‌تواند کارهای بزرگی در سطح کشور انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها در حوزه‌های تولید کالا، تولیدات کشاورزی، صنایع غذایی، موادمعدنی، امور خدماتی و آموزشی فعالیت‌های مختلفی انجام دهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت بیش از ۹۳ هزار تعاونی فعال در سطح کشور خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۵ درصد در بخش کشاورزی و ۲۰ درصد در بخش صنعت‌ومعدن فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه ۱۱۱ گرایش شغلی در تعاونی‌ها وجود دارد.

کلانتری با تأکید بر ضرورت روی آوردن تعاونی‌ها به بازار صادرات گفت: به‌منظور تحقق سهم ۲۵ درصدی حوزه تعاون در اقتصاد کشور سیاست‌هایی در یک حرکت بلندمدت دنبال می‌شود که می‌توان به حضور بیشتر تعاونی‌ها در مأموریت‌های اقتصادی اشاره کرد.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های تحقق این مهم این است که دولت در خصوصی‌سازی کارهای بیشتری به تعاون واگذار کند، از طرفی فعالان حوزه تعاون نیز با ارتقاء کیفیت و انسجام بیشتر نقش خود را در تولید کالا و فعالیت‌های اقتصادی رونق بخشند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران را در تمامی شهرستان‌ها ضروری خواند و افزود: از این طریق بخش تعاون می‌تواند نقش مؤثری را در گسترش مشارکت مردم ایفا کند.

کلانتری در خصوص دستاوردهای جلسه امروز تصریح کرد: بروجرد قابلیت‌های خوبی در حوزه اقتصادی، ایجاد اشتغال و فقرزدایی دارد که نشان‌دهنده توانمندی، استعداد و ظرفیت بالا برای رشد و ایفای نقش مؤثرتر در حوزه فعالیت اقتصادی در این شهرستان دارد.

وی بیان داشت: مقرر شد کمیته توسعه جامع شهرستان بروجرد با حضور تعاون گران، بخش خصوصی و دانشگاه ایجاد و در آن کمیته مسائل و مشکلات حوزه تعاون بررسی و راهکارهای لازم برای همه آن‌ها اندیشیده و اتخاذ شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از مشکلات تعاون گران در سطح شهرستان قابل حل‌وفصل است، گفت: در جلسه امروز پیشنهاد شد که تعاونی‌گرها مدیریت منطقه ویژه اقتصادی بروجرد را دست گرفته و یا در اجرای آن مشارکت داشته باشند.

کلانتری اظهار داشت: از طرفی موقعیت جغرافیایی بروجرد و نزدیکی آن با مرز عراق می‌تواند بستر و ظرفیت مناسبی برای تقویت صادرات بخش تعاون این شهرستان باشد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.