ساعت: ۲۱:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ شناسه خبر: 5343
سفیر سابق ایران در یونسکو:

 رییس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو و سفیر سابق ایران در این سازمان گفت: دریاچه گهر دورود به عنوان یک جاذبه گردشگری کم نظیر در شهرستان دورود، به جاده سازی نیاز ندارد.

به گزارش وارک نیوز به نقل از ایرنا، محمدرضا مجیدی چهارشنبه در همایش بررسی ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک در سالن اجتماعات کانون امام علی(ع) دورود افزود: احداث جاده دسترسی به دریاچه گهر مسیر ثبت جهانی این جاذبه را مختل می کند زیرا یکی از معیارهای ثبت جهانی حضور زنده اثر و حفظ اصول آن است.
وی ادامه داد: در سفرهای بسیاری که مناطق مختلف کشور و حتی جهان داشته ام مناظری به زیبایی منطقه لرستان و دورود ندیده ام.
وی با ابراز خوشحالی از اهتمام مردم و مسئولان دورود جهت ثبت جهانی دریاچه گهر اظهار داشت: بدون شک این جاذبه طبیعی ثبت جهانی خواهد شد.
وی با تاکید بر همکاری مجموعه استان برای ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک خرم آباد بیان کرد: ثبت جهانی یک اثر منجر به توانمندسازی و زمینه سازی برای توسعه اقتصاد محلی خواهد شد.
مجیدی با بیان اینکه ثبت جهانی دریاچه گهر زمینه را برای گردشگری فراهم می کند افزود: این دریاچه جاده نمی خواهد زیرا گردشگران تلاش می کنند پس از کوهپیمایی و طی مسافتی در مناظر زیبا و بکر منطقه به دریاچه برسند و از زیبایی آن لذت ببرند.
فرماندار دورود نیز گفت: این همایش به دنبال این موضوع است که چگونه از دریاچه گهر به عنوان یک ظرفیت بر مبنای یک مدیریت کارشناس محور بهره برده و از آن حفاظت و استفاده کنیم.
علی کورانی فر بیان داشت:هنگامی این جاذبه گردشگری ثبت جهانی شد ملزم هستیم در هر سه بخش برنامه ریزی داشته باشیم.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.