ساعت: ۱۵:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ شناسه خبر: 5330
استاندار لرستان:

میزبانی لرستان از پیرغلامان حسینی مایه مباهات است

به گزارش وارک نیوز، سیدموسی خادمی صبح امروز در آیین افتتاحیه شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان کشور بیان کرد: در سال ۶۰ هجری شمسی ۵۰ سال بعد از رحلت پیامبر جامعه اسلامی به سمت گمراهی حرکت کرده بود مسئولان حکومت اسلامی به تزویر و فساد آغشته شده بودند.

وی با بیان اینکه امام حسین برای بیدار کردن جامعه اسلامی از خوابی پر از فساد و تزویر جان خود و یاران باوفایش را فدا کرد، افزود: جامعه اسلامی بعد از حادثه کربلا از خواب غفلت بیدار شد و علیه دستگاه تزویر قیام‌های متعددی شکل گرفت و راه امام حسین با پیروزی انقلاب اسلامی در دنیا تثبیت شد.

استاندار لرستان اظهار کرد: مایه فخر و مباهات مردم لرستان است که میزبان پیرغلامانی باشد که عمر خود را در راه بیان حوادث کربلا گذاشته‌اند.

خادمی با بیان اینکه راز ماندگاری یاد و خاطر شهدای کربلا اطاعات از ولایت بود، تصریح کرد: این اجلاس فرصتی را ایجاد کرده که از پیرغلامان امام حسین به خاطر عمری مجاهدت تقدیر کوچکی به عمل آید.

وی ادامه داد: برگزاری اجلاس پیرغلامان در راستای اجرای معنویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های فرهنگی دولت تدبیر امید است و ایمان داریم که حضور پیرغلامان خرم‌آباد باعث ایجاد شور معنوی در مردم استان شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.