ساعت: ۱۵:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ شناسه خبر: 5327
نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری:

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مخاطب پیام‌های حسینی جامعه جهانی بوده و این پیام را تمام ادیان و نژادهای مختلف انسانی به راحتی درک می‌کنند.

به گزارش وارک نیوز، آیت‌الله احمد مبلغی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه شانزدهمین  اجلاس بین‌المللی پیر غلامان و خادمان حسینی به میزبانی شهرستان خرم‌آباد بیان کرد: برگزاری چنین اجلاس‌هایی باعث بسترسازی برای تصمیم‌گیری در مورد مراسم عاشورای پیش رو می‌شود.

 وی با بیان اینکه در چنین اجلاس‌هایی دیدگاه‌های مختلفی بیان شده که باعث پیشرفت در برگزاری مراسم عاشورا می‌شود، افزود: برای تأثیرگذاری بیشتر این مراسم باید پوشش خبری بیشتری برای آن صورت گیرد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس خبرگان اظهار کرد: از دیدگاه من برای تأثیر برگزاری این اجلاس باید یک کمیته از درون همین اجلاس انتخاب شده و اعضای این کمیته با  نگاهی به گذشته، نقشه چراغ راهی برای مراسم عاشورا طراحی کنند.

آیت‌الله مبلغی با بیان اینکه حرکت پیامبران متعلق به دوره زمانی خاصی نیست، تصریح کرد: حرکت انبیا الهی برای تمام نسل‌ها بوده و در میان آن‌ها هیچ حرکتی همانند واقعه عاشورا ظرفیت و استعداد جهانی شدن را ندارد.

وی ادامه داد: پیام‌های نهفته‌ای در حادثه عاشورا وجود داشته که باید این پیام‌ها را با به نسل‌های امروزی بشناسیم و باید توجه کنیم مخاطب پیام‌های حسینی جامعه جهانی بوده و این پیام را تمام ادیان و نژادهای مختلف انسانی به راحتی درک می‌کنند.

 نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: مداحان و نویسندگانی که در حوزه عاشورا فعالینت می‌کند باید به این نکته توجه کنند که پیام قیام عاشورا تنها متعلق به مذهب شیعه نیست بلکه راهنما و الگویی برای تمام آزادگان دنیا با هر دین و نژادی است.

انتهای پیام /

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.