ساعت: ۰۱:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ شناسه خبر: 5275
شهردار خرم آباد خبر داد

شهردار خرم آباد از پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه بوستان شاپوری خبر داد.

 به گزارش وارک نیوز وحید رشیدی پروژه مذکور را از پروژه های مشارکتی بین شهرداری خرم آباد و استانداری لرستان عنوان کرد و افزود: طبق حکم نهادهای قانونی قرار بود تا فاصله ۲۵ متری پل شاپوری ساخت وساز مسکونی انجام گیرد که با تلاش شبانه روزی و تهاتر املاک و پرداخت هزینه های گزاف ، شهرداری خرم آباد موفق شد رضایت مالکین را جلب کرده و بدین ترتیب از محو و تخریب تدریجی یکی از مهمترین اثار باستانی کشور (پل شاپوری) جلوگیری به عمل آورد.
شهردار خرم آباد تاکید کرد : بدون شک اگر در اطراف پل شاپوری خانه سازی انجام می شد نه تنها امکان ایجاد یک مجتمع گردشگری در اطراف این پل نبود بلکه این بنای مهم بیش از پیش به فراموشی سپرده می شد.
وی ادامه داد : متاسفانه اطراف این پل در طول سالها بی توجهی به محل نخاله و زباله و مانداب های مشمئز کننده تبدیل شده بود و حل این معضل سالهای سال دغدغه مدیریت شهری ، دلسوزان شهر و بسیاری از شهروندان بود.
رشیدی با تشکر از مدیریت ارشد استان جهت همکاری بی شائبه در این پروژه مهم تصریح کرد: شهرداری خرم آباد بودجه مصوب دولتی ندارد و با پرداخت هزینه های سنگین نقدی و ملکی تملک املاک محدوده بوستان شاپوری، این‌نهاد مردمی فشار زیادی را متحمل گردید ولی با کمک دولت و استانداری محترم ، شهرداری توانست به آرمان خود که همان ایجاد یک مجتمع گردشگری در اطراف این پل تاریخی بود ، دست یابد.
وی یادآور شد : تلاش کرده ایم که فضای سبز و نوع گلها و درختان بوستان شاپوری به گونه ای باشد که بر جذابیتهای این مجموعه بیفزاید و با بافت کلی آن هماهنگ باشد.
 رشیدی با اشاره به مینیاتوری و هنری بودن بوستان شاپوری خاطرنشان کرد: بوستان مینیاتوری در شمال مجموعه گردشگری شاپوری حدودا ۷هکتار مساحت دارد، مساحت دریاچه مربوطه نیز در حدود ۵ هکتار بوده و حدود یک هکتار پیاده رو سازی در اطراف دریاچه انجام خواهد گرفت.
وی با اشاره به خصوصیات منحصر به فرد بوستان شاپوری و امکانات آن از جمله ماکت پلهای تاریخی لرستان، کافی شاپ ، نمازخانه و سایر امکانات تصریح کرد: احداث بوستان شاپوری علاوه بر ایجاد موازنه و تعادل در توزیع فضا های تفرجگاهی بین شمال و جنوب شهر ، می تواند گامی هم در توسعه صنعت گردشگری مرکز استان باشد.
شهردار خرم اباد در پایان مجددا از کمکهای دولت و مدیریت ارشد استان و سازمان همیاری شهرداری به عنوان پیمانکار پروژه قدردانی کرد.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.