ساعت: ۱۸:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۲ شناسه خبر: 4974
نماینده مردم دورود و ازنا مطرح کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با نقض آمارهای منتشر شده در خصوص رشد ۱۷ درصدی مصالح ساختمانی، گفت: رشد قیمت ها در این حوزه از مرز ۷۰ درصد گذشته است.

 به گزارش وارک نیوز،مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار در خصوص رشد ۱۷ درصدی نرخ مصالح ساختمانی در ۴ ماهه نخست سال جاری، گفت: متاسفانه رشد قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر بسیار بیشتر از آمارهای منتشر شده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مرکز آمار باید اطلاعات خود را از کف جامعه به دست بیاورد، افزود: در چند ماه اخیر قیمت مصالح ساختمانی بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

برنامه ریزی و تجدید ساختار در بحث فرآوده های ساختمانی لازم است

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و تجدید ساختار در بحث فرآوده های ساختمانی لازم است، تصریح کرد: باید بدانیم رشد قیمت فرآورده های ساختمانی تاثیر مستقیم در تمامی حوزه ها اعم از مسکن و نرخ آن دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مسکن بخش قابل توجهی از  اقتصاد کشور را تشکیل داده است، افزود: ۳۲۰شغل مستقیم چندین شغل به صورت غیر مستقیم  با مسکن در ارتباط بوده از این رو باید بدانیم حبابی شدن نرخ فرآوده های ساختمانی مسکن را نیز درگیر می کند.

دولت باید از دخالت مستقیم  در مسکن مهر پرهیز کند

کیان پور با بیان اینکه دولت باید از دخالت مستقیم در مسکن مهر پرهیز کرده و به نظارت صرف اکتفاء کند، گفت: عدم نظارت دولت در بخش مسکن موجب ناتوانی در کنترل بازار اجاره بها و تنظیم نرخ ها در بازار شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ساماندهی بازار فرآورده های ساختمانی یکی از پارامترهای تنظیم قیمت در بازار مسکن است از این رو دولت گرانی در این حوزه را باید جدی بگیرد./

پایان پیام

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.