ساعت: ۱۲:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ شناسه خبر: 4651
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان خبر داد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از غیرقانونی بودن نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب خبر داد.

به گزارش وارک نیوز حمیدرضا کرموند در خصوص نصب مستقیم پمپ برروی کنتورویا شبکه آب گفت: مشترکینی که به صورت مستقیم اقدام به نصب پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب کنند، برخورد قانونی خواهد شد

وی ادامه داد: هر مشترکی که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمپ برای تقویت فشار آب داخل ساختمان باشد حتمی می بایست بین پمپ و کنتور از مخزن ذخیره آب استفاده کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان همچنین در این خصوص گفت: طبق  بند ۲-۳۴-۴ آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب کشور در مواردیکه در شبکه افت فشار و یا کمبود آب وجود دارد مشترک اجازه نصب پمپ بر روی شبکه آب شهری به طور مستقیم را نخواهد داشت و در صورت تخلف، شرکت نسبت به قطع انشعاب آب تا برچیدن پمپ اقدام خواهد نمود.
کرم وند به مشکلات ناشی از نصب مستقیم پمپ برروی شبکه آب اشاره و تاکیدکرد: این اقدام باعث نشان دادن مصرف غیر واقعی بر روی کنتور آب و تحمیل آب بهای بسیار بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترکین (در مواقع افت فشار آب به دلیل مکش پمپ آب به همراه مقادیر زیادی هوا و کف از کنتور عبور می کند).
وی همچنین اظهار داشت: ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد تعداد زیادی پمپهای خانگی بر روی شبکه آب شهر موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شوند که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا دارای نشتی است.
مدیرعامل شرکت آبفا استان در پایان از مشترکین درخواست نمود ضمن رعایت الگوی مصرف درفصل گرما در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا وجودانشعابات غیرمجاز ونصب پمپ بدون مخزن برروی شبکه آب به مرکز ارتباط مردمی ۱۲۲این شرکت که بصورت ۲۴ساعته اماده پاسخگویی میباشد و تماس با آن رایگان میباشداطلاع داده شودتا همکاران در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.