ساعت: ۱۸:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۵ شناسه خبر: 4494
مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد از هدف گذاری و ایجاد و توسعه ۴۰۰ هکتار باغات دیم و گیاهان دارویی در اراضی شیب دار  و کم بازده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش وارک نیوز مراد بیرانوند در این راستا بیان کرد: توسعه و احداث باغات دیم در اراضی شبب دار و کم بازده و کشت گیاهان دارویی از مهمترین  برنامه ها و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود که در همین زمینه با حمایت های ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان، خوشبختانه تا کنون زمینه سازی و ایجاد زیر ساخت حدود ۴۰۰ هکتار باغات دیم در اراضی شیب دار و کم بازده در بخش های بیرانوند، زاغه ، پاپی و مرکزی فراهم شده و در سال زراعی ( ۹۷ – ۹۶ ) بیش از دویست و پنجاه هکتار از اراضی شیب دار با همکاری اداره منابع طبیعی خرم آباد به بهره برداران عرفی واگذار و عملیاتی شده اند .

وی ادامه داد : با توجه به محدودیت زمان و تخصیص به هنگام اعتبارات انواع  گونه های بادام ، انگور ، پسته ، گردو ، انجیر ، زرشک و گل محمدی کشت شده ، به بهره برداران تحویل گردیده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد افزود: بیش از ۳۰ هکتار  از اراضی دیم و آبی مستثنیات بهره برداران حوزه عمل  به کشت گیاهان دارویی آویشن ، زعفران ، نعنا فلفلی ، به لیمو ، مرزن جوش ، مرزه گرمسیری اختصاص یافته و زیر نظر کارشناسان فنی و آموزش دیده عملیات اجرایی آنها صورت گرفته و چاله کنی و کلیه نهادهای مورد نیاز احداث باغات و کشت گیاهان دارویی توسط دولت به نحو مناسب تامین گردیده  و تضمین خرید نیز به بهره برداران داده شده است .

 

بیرانوند در ادامه اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی بعمل امده انشاله بتوانیم در سال زراعی ( ۹۸- ۹۷ ) توسعه باغات در اراضی شیب دار و کشت گیاهان دارویی در اراضی کم بازده  حوزه عمل را  تا سطح ۱۰۰۰ هکتار عملیاتی نماییم .

 

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.