ساعت: ۱۶:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ شناسه خبر: 4403
به اشتراک بگذارید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: متاسفانه بیش از ۵۰ هزار هکتار از سطح جنگل های استان،به این آفت آلوده شده اند

به گزارش وارک نیوز، شیرزاد نجفی با بیان اینکه مناطقی همچون سپیددشت، چم‌چیت، بیشه، شول آباد و دادآباد، بیشترین نقاط آلوده شیوع این آفت هستند اظهارکرد:کار مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در شهرستان های خرم آباد، چگنی ، سلسله، دورود و الیگودرز با مشارکت جوامع محلی شروع شده است.

وی گفت : این اقدام در کوتاه مدت منجر به کاهش این آفت خواهد شد و باید قبل از اینکه لاروها به حشره کامل تبدیل شوند، مبارزه صورت گیرد.

نجفی،نبود سرما و یخبندان در سال‌های اخیر، گرم شدن هوا، تغییر اقلیم و کمبود بارش ها را از دلایل طغیان این آفت عنوان کرد و افزود: در این عملیات، از روش محلول پاشی که یک مبارزه بیولوژیکی به شمار می رود استفاده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان یادآور شد: پروانه جوانه خوار بلوط که در چند دهه اخیر، گونه های مختلف بلوط را به ویژه در جنگلهای لرستان مورد حمله قرار داده است، آفتی بسیار مخرب است که باعث کاهش رویش چوب، زوال جنگل، تغییر در زادآوری و توالی شده و حتی باعث مرگ درختان نیز می شود.

شیرزاد نجفی در پایان تصریح کرد: با یاری گرفتن از مردم محلی و به لحاظ آمادگی و شناختی که از آفت جوانه خوار بلوط داریم،این آفت تحت مدیریت و کنترل است.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.