ساعت: ۲۱:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شناسه خبر: 4228
سرپرست میراث فرهنگی لرستان خبر داد

سرپرست میراث فرهنگی لرستان از رشد ۳۶ درصدی اقامت مسافران نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش  وارک نیوز سید امین قاسمی بیان کرد: ۷۱۴ هزار و ۹۷۸ نفر شب در لرستان از ۲۷ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۷ فروردین ماه امسال در مراکز اقامتی استان لرستان اسکان داده شده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: بیش از ۳ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان بازدید کرده‌اند که رشد چشمگیری داشته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه قلعه فلک الافلاک بیشترین آمار بازدید کننده را در بین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: سال گذشته ۱۲۴ هزار و ۴۵۰ نفر از این بنای تاریخی ارزشمند بازدید کرده‌اند که این آمار امسال با افزایش بیش از ۴۶ درصدی به ۱۸۱ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان همچنین افزود: در این مدت هزار و ۸۲۳ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رفاهی و بین راهی در راستای ارتقای کیفیت خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی در استان صورت گرفته است.

وی گفت: همچنین در این بازه زمانی ۲۱۷ غرفه ثابت و ۳۴ سیاه چادر جهت عرضه صنایع دستی در استان برپا شد که ارزش ریالی فروش این محصولات به ارزش ۲ میلیارد و ۲۸ میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد رشد داشته است.

قاسمی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از نوروزگاه و نمایشگاه‌های صنایع دستی استان دیدن کرده‌اند که از این حیث نیز شاهد رشد ۶۰ درصدی بوده است.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.