ساعت: ۱۹:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شناسه خبر: 4225

۶۰ هزار گردشگر ایام نوروز از دره «شیرز» بازدید کردند و روز گذشته نیز ۵ سازمان مردم نهاد این منطقه گردشگری را از وجود زباله پاکسازی کردند.

به گزارش وارک نیوز، دره باستانی “شیرز” در ۵۰ کیلومتری شمال کوهدشت و بر سر راه رودخانه سیمره واقع شده‌است. این جاذبه طبیعی، تاریخی و فرهنگی در جلسه شورای ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی در تاریخ ۲۶ آذر ۹۳ در فهرست آثار طبیعی کشور به‌ثبت ملی رسیده‌است.

 

در ایام نوروز به گفته فردی بیرانوند، فرماندار کوهدشت ۶۰ هزار گردشگر از دره «شیرز» بازدید کرده‌اند که بازدید این گردشگران زباله‌هایی را نیز به طبیعت آن تحمیل کرده‌است. انباشت پسماندها ۵ سازمان مردم‌نهاد کوهدشت را برآن داشت تا در یک اقدام نمادین طبیعت این اثر ملی کوهدشت را پاکسازی کنند.

 

مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید کوهدشت یکی از مهدهای تمدن و فرهنگ است و بر اساس آن انجمن‌های زیست‌محیطی این شهرستان نیز یکی از فعال‌ترین انجمن‌های مردم‌نهاد استان لرستان است.

 

آن‌طور که فتحی بیرانوند می‌گوید تشکل‌های زیست‌محیطی فعالی در استان لرستان قرار دارد و فرهنگ‌سازی در محیط زیست یکی از ضروریات جامعه است، به‌طوری که امروز با چالش‌های محیط زیستی روبه‌رو هستیم.

 

به گفته این مسئول اولویت اصلی سازمان محیط زیست، فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی در زندگی مردم است و در استان لرستان این اقدام با وجود تشکل‌های زیست محیطی نهادینه شده‌است.

 

۵ سازمان مردم‌نهاد جنگل‌یاران، آوای اردیبهشت، آوای باران، آب‌وخاک، هنارس و انجمن کوهنوردی هنجس در شهرستان کوهدشت منطقه تفریحی و گردشگری شیرز را پاکسازی کردند./تسنیم

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.