ساعت: ۱۵:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۸ شناسه خبر: 4107
مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان خبر داد

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان از کاهش ۴۰ درصدی میزان بارندگی های این استان نسبت به حالت نرمال خبر داد .

به گزارش وارک نیوز، رضا میرزایی اظهار داشت: بر اساس آمار شبکه باران سنجی شرکت آب منطقه ای،  میزان بارش ها در سال آبی جاری (۹۶-۹۷) تاکنون معادل ۲۶۱ میلی‌متر بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش و نسبت به میانگین آمار بلند مدت (۶۰ ساله) حدود ۴۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: کاهش بارندگی‌ها، منابع آبی استان اعم از سطحی و زیرزمینی را به شدت تحت تاثیر قرار داده، به طوری که در همه رودخانه ها، چشمه ها، سراب ها و منابع آب زیرزمینی کاهش آبدهی داریم.

این کارشناس آب کشور با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد حجم مخازن سدهای لرستان خالی است، درخصوص وضعیت تامین آب شرب شهرهای لرستان بیان داشت: در حال حاضر آب شرب هیچ یک از شهرهای لرستان از طریق سدها تامین نشده و هنوز سدهایی که اهداف تامین آب شرب را دارند تکمیل نشده و در دست ساخت هستند.

میرزایی افزود: آب شرب همه شهرهای استان لرستان از طریق منابع آب زیرزمینی و بخش کمتری از آن نیز از طریق آب سطحی تامین شده که البته منابع مطمئن و پایداری نیستند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه با این وضعیت تقریباً تمامی شهرهای_لرستان در سال ۱۳۹۷ تحت_تنش آبی قرار خواهند گرفت، تاکید کرد: مدیریت آب و گذر از بحران در شرایط فعلی نیاز به یک بسیج عمومی داشته و برای اینکه خسارات ناشی از خشکسالی را به حداقل برسانیم، همه دستگاه‌های اجرایی و در کنار آن همه مردم بایستی مشارکت و همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: حاکمیت آب در لرستان با شرکت آب منطقه ای است و این مجموعه نیز آماده هرگونه همکاری با شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی جهت تامین کمبود آب شرب مردم در سراسر استان می باشد.

 

 

 

 

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.