ساعت: ۲۳:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۷ شناسه خبر: 3643
فرمانده یگان حفاظت از میراث‌فرهنگی لرستان:

فرمانده یگان حفاظت از میراث‌فرهنگی لرستان از نگهداری بیش از ۱۲ هزار شی تاریخی در گنجینه قلعه فلک‌الافلاک خبر داد.

به گزارش وارک نیوز عباس دولتشاهی پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه دومین کارگاه آموزشی تشکل‌های مردمی غرب کشور که در سالن اجتماعات میراث فرهنگی در حال برگزاری است، بیان کرد: خوشبختانه استان لرستان با داشتن ۲ هزار و ۳۳۳ اثر تاریخی و فرهنگی اثر معادل یک پانزدهم آثار تاریخ ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: مطالعات نشان می‌دهند که قدمت زندگی بشر لرستان ۵۷ هزار سال می‌رسد و این استان یکی از زیست‌گاه‌های اولیه بوده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: در یگان حفاظت میراث فرهنگی علاوه بر وظیفه ابلاغی از سال گذشته یک رویکرد فرهنگی برای حفاظت از میراث فرهنگی را آغاز کرده‌ایم.

دولتشاهی اظهار داشت: بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز در مقطع دبیرستان و هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع دانشگاه آموزش دیده‌اند و توانسته‌ایم در حوزه فرهنگی و اجتماعی گام‌های مناسبی برداریم.

وی بیان کرد: برای تامین امنیت گردشگران و حفاظت از اثار تاریخی که امانت گذشتگان است استفاده از ظرفیت مردمی غیر قابل انکار است.

این مسئول افزود: گردشگری یک موضوع فرابخشی است و برای تبدیل به مقصد گردشگری نیازمند به استفاده از ظرفیت تشکل‌ها، سمن‌های اجتماعی و تمامی دستگاه‌ها هستیم.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: باید زیبایی‌های استان‌های غرب کشور را به خوبی برای گردشگران به نمایش گذاشت که در این راستا نقش سمن‌های مردمی بسیار مهم است.

دولتشاهی در ادامه با اشاره به نگه‌داری ۱۲ هزار قلم شی تاریخی در گنجینه فلک‌الافلاک، افزود: در حوزه حفاظت و پیشگیری از جرائم میراث فرهنگی در دو سال گذشته مقام اول کشور توسط لرستان کسب شده است و شاهد کشف و ضبط ۱۸۷ فلزیاب و گنجیاب هستیم.

انتهای پیام/

 

 

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
  1. AdminVark گفت:

    آدم نمیدونه از دست مسئولان چی بگه

  2. علی گفت:

    وضعیت خرابه داداش

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.