ساعت: ۰۰:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ شناسه خبر: 3427

رئیس شورای شهر خرم آباد بر مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر تاکید کرد

به گزارش وارک‌نیوز اردشیر دریکوندی در همین راستا بیان کرد: با توجه به کاهش بارندگی و افت سطح آبهای زیرزمینی و رودخانه‌ها، فرا رسیدن یک دوره خشکسالی دور از انتظار نیست.

 

وی اظهار کرد: چگونگی مدیریت ذخائر آبهای زیرزمینی و مدیریت همه جانبه خشکسالی باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

رئیس شورای شهر خرم آباد بیان کرد: تامین آب شرب در تابستان باید یکی از اولویت های مدیران مربوطه در استان قرار بگیرد.

 

 

دریکوندی گفت: در حال حاضر برنامه ریزی صحیح در این راستا باید به گونه ای صورت گیرد که مشکلات این حوزه را به حداقل برساند.

 

وی ادامه داد: لازم است تا در این برهه  مردم و مسئولان با هماهنگی,  نسبت به مدیریت مصارف آب اقدامات لازم را  بعمل آورند.

 

دریکوندی عنوان کرد: قطعا با این وضعیت بارندگی و شیوه مصرف آب,  برهه ای حساس و مقطعی پر تنش در تامین آب شرب  مصرفی شهروندان در تابستان را خواهیم داشت که بایستی مدیران ، برنامه ریزان و مسئولان استان  همه تلاشها را در این مسیر داشته باشند.

 

 

وی افزود: هر چند در این راستا باید  مشارکت شهروندان در مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف مورد تاکید قرار بگیرد. رئیس شورای شهر خرم آباد گفت: از عمده ترین روش ها برای مقابله با معضل کم آبی می توان به کاربرد ‌مدیریت درتقاضا و مصرف، مهار آب، تحقیق و مطالعات آبی،کنترل کیفیت آب، اقتصاد و منابع مالی آب و…. اشاره کرد.

 

 

وی همچنین بر لزوم مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر در مصرف آب تاکید کرد و ادامه داد: این روش ها می تواند ما را از بحران تابستان با تنش آبی خارج کند و از هم اکنون باید در دستور کار و برنامه ریزی مسئولان قرار بگیرد.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.