ساعت: ۱۷:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ شناسه خبر: 317
رئیس صنعت، معدن تجارت استان لرستان؛

رئیس صنعت، معدن تجارت استان لرستان گفت: نخستین خط (خط دکرا) جایگزین کارخانه یخچال سازی خرم‌آباد درصورت تزریق تسهیلات تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش وارک نیوز محمدرضا صفی خانی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد تسهیل تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس آمار پروانه‌های بهره‌برداری در سامانه بهین یاب در سه سال و نیم گذشته نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل در واحدهای به بهره‌برداری رسیده ۲۶۶ درصد رشد سرمایه‌گذاری استان داشتیم.

 

 

وی به رشد ۱۱ درصدی اشتغال در حوزه صنعت استان اشاره کرد و افزود: تعداد پروانه بهره‌برداری نیز در استان ۱۵ درصد رشد داشته است البته هرچند طی چند سال گذشته صنعت در کشور با مشکلاتی مواجه شد اما استان لرستان درزمینهٔ پروانه بهره‌برداری آمار خوبی داشته است.

 

 

 

رئیس صنعت، معدن تجارت استان لرستان در رابطه با بخشودگی سود و جرائم بانکی تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز عنوان کرد: بحث ۱۰۰ میلیون تومان بخشودگی مصوبه دولت است که وام‌هایی که زیر ۱۰۰ میلیون تسهیلات اخذ کرده‌اند سود و جرائم بخشوده شود که برای اجرایی آن منتظر آیین نامه اجرایی هستیم که احتمال می‌رود تا هفته آینده ابلاغ شود.

 

 

وی در رابطه وضعیت کارخانه پارسیلون خرم‌آباد نیز  بیان کرد: در بحث این کارخانه هم‌اکنون کنسرسیوم شکل‌گرفته است و یک مصوبه در زمینهٔ تزریق منابع مالی داشته تا مشکلات تعدادی از کارگران حل شود که امیدواریم تا قبل سال جدید بتوانیم این کارخانه را با شرایط موجود راه‌اندازی کنیم.

 

 

 

صفی خانی در رابطه با راه‌اندازی واحدهای جایگزین کارخانه یخچال سازی خرم‌آباد نیز  گفت: مصوبه  یخچال سازی را بانک تجارت تصویب کرده است و اگر ابلاغ شود تسهیلات تزریق و اولین خط دکرا آن تا پایان سال شروع به کار می‌کند وی بحث راه‌اندازی خط تولید ورق گالوانیزه پیگیری‌هایی در حال انجام است تا با پرداخت تسهیلات از طرف بانک صنعت و معدن، سال این ده راه‌اندازی شود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: دو خط در کارخانه یخچال سازی پیش‌بینی کردیم که فعلاً شرایط موجود خط دکرا و ورق‌های گالوانیزه است که هم‌اکنون برای دریافت تسهیلات از بانک صنعت و معدن پرونده تشکیل‌شده است و با دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی قابل‌اجرا است.

 

 

رئیس صنعت، معدن تجارت استان لرستان تصریح کرد: برای راه‌اندازی خط تولید ورق‌های گالوانیزه ۵۰ میلیون یورو از اعتبارات ارزی و ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ارزی تسهیلات پیش‌بینی‌شده است.

 

 

منبع؛ تسنیم

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.