ساعت: ۱۷:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ شناسه خبر: 3023
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (آب نیرو) از نیاز به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو سرمایه برای احداث سد و نیروگاه بختیاری خبر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (آب نیرو) از نیاز به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو سرمایه برای احداث سد و نیروگاه بختیاری خبر داد.

 

سیدمحمدرضا رضازاده در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز با بیان این مطلب، افزود: قرار شده است کنسرسیومی از کره جنوبی، ژاپن و شرکت‌های داخلی همکار آن‌ها فاینانس این پروژه را برعهده بگیرند.

 

وی که در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات صنعت آب وفاضلاب سخن می‌گفت، با بیان اینکه مذاکرات همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در عین حال با استفاده از منابع داخلی، تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث زیرساخت‌های لازم مانند جاده دسترسی، تونل و پل هزینه کرده‌ایم.

 

این مقام مسئول با اشاره به جلسه امروز وزیر زیرساخت‌های کره جنوبی با سرپرست وزارت نیرو، اظهار کرد: یکی از دستور کارهای این جلسه، موضوع فاینانس سد و نیروگاه بختیاری خواهد بود.

 

 

رضازاده به اولویت این طرح برای وزارت نیرو و تاکیدات معاون اول رئیس‌جمهوری در این خصوص نیز گریزی زد و خاطرنشان کرد: تاییدیه سازمان برنامه و بودجه را نیز اخذ کرده‌ایم و مقرر شده است گزارش تکمیلی پروژه به شورای اقتصاد نیز تقدیم شود تا مصوبه این نهاد را نیز دریافت کنیم.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.