ساعت: ۰۵:۱۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه خبر: 2702
با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی و مرکز بهداشت خرم آباد صورت گرفت؛

اعزام تیم تخصصی و دندانپزشکی به بیرانشهر

در راستای برنامه ی محرومیت زدایی و ارائه خدمات رایگان به مردم مناطق محروم دوشنبه بیست و سوم مردادماه تیمی تخصصی متشکل از پزشکان و دندانپزشکان، ماما و کارشناسان بهداشت خانواده در چند روستا از توابع بخش بیرانوند به خدمات رایگان مبادرت ورزیدند. این برنامه با مشارکت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان و مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد برگزار شد.

 

 

عبدالوحید ملک آرا، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: بیست و سوم مرداد ماه ۹۶ با همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان و همکاری مرکز جامع سلامت بیرانشهر، ۳ تیم پزشکی به روستاهای بیدهل، کاروان سرا و سراب نرم از توابع بخش بیرانشهر اعزام شد.

 

 

 

وی افزود: این تیم تخصصی که شامل فوق تخصص کودکان، متخصص عفونی، پزشکان عمومی، داندانپزشک، ماما، پرستار، کار‌شناس مبارزه با بیماری‌ها ، بهداشت خانواده ، دارویار و کارشناس آزمایشگاه، تیم را به مدت یک روز برای ارائه خدمات بهتر به مردم این منطقه همراهی کردند .

 

 

 

این مقام مسئول با اشاره به خدمات پزشکی در این اعزام گفت: خدماتی که در این اعزام ارائه می‌شود ‏شامل ویزیت، ارائه دارو و خدمات دندانپزشکی به اهالی منطقه است و تیم مامایی برای مراقبت از زنان باردار در این روستاها ارائه خدمت می کردند.

 

 

 

ملک آرا، با اشاره به خدمات پزشکی در این اعزام تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ نفر خدمات بهداشتی درمانی را بصورت مستقیم دریافت کردند.

 

 

 

‎مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان لرستان با بیان اینکه در این اعزام علاوه بر خدمات پزشکی و دندانپزشکی دیدار با خانواده شهید و ویزیت پدر شهید بیرانوند ساکن روستای بیدهل بیرانشهر نیز صورت گرفت،عنوان کرد: برای بیماری که دارای بیماری استخوان و چشم می باشد معاینات ابتدایی صورت و برای تهیه ویلچر و اعزام به مراکز درمانی مرکز استان هماهنگی های لازم انجام شد.

 

 

ملک آرا همچنین ادامه داد: کلیه هزینه‌های این نیازمند توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی لرستان پرداخت می‌شود. وی خاطرنشان کرد: تمامی هزینه‌های مراجعه‌کنندگانی که از طریق اعزام تیم های پزشکی به ‌بیمارستان‌های استان ارجاع شده‌اند، به‌صورت رایگان است./وبدا

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.