ساعت: ۱۳:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۴ شناسه خبر: 2560
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی درمانگاه بیماران سلیاکی در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش وارک نیوز نادر همتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد، درمانگاه ویژه بیماران سلیاکی استان در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد راه‌اندازی شد، طی جلسات متعددی که با مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران سلیاکی کشور برگزار شد، توانستیم نظر مثبت ایشان را برای راه اندازی این مرکز جلب کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در نتیجه اکنون افراد شناسایی شده را به تهران معرفی کرده تا از بسته‌ی مالی حمایتی ماهانه بهره‌مند شوند، طبق آخرین آمارها تاکنون بیش از ۵۰ مورد بیمار سلیاکی در استان شناسایی شده‌اند.

 

 

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: بیماری سلیاک یک بیماری ژنتیکی است که در آن فرد توانایی هضم مواد غذایی معمولی را از دست می‌دهد و برای ادامه حیات به رژیم‌های غذایی خاصی نیازمند است، در نتیجه  بسته‌ی حمایتی انجمن حمایت از این بیماران نیز شامل مواد غذایی مورد نیاز بیماران سلیاکی است.

 

 

همتی عنوان کرد: یکی از اهداف معاونت اجتماعی دانشگاه ساماندهی مراکز مردم نهاد در حوزه سلامت است که ما با اختصاص دفتر این مراکز در معاونت آنها را برای اولین بار تجمیع کردیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.