ساعت: ۰۷:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۳ شناسه خبر: 2553
نماینده ویژه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

محمد درویش نماینده ویژه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی از عدم وجود هرگونه جاده سازی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد.

به گزارش وارک نیوز  به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر مرمت و ساخت جاده جدید در منطقه حفاظت شده اشترانکوه در محور الیگودرز به دریاچه گهر توسط برخی افراد و دامن زدن به این شایعات در فضای مجازی که موجبات نگرانی دوست داران محیط زیست را فراهم آورده بود، اداره کل محیط زیست لرستان بارها با تکذیب این موضوع به همه تشکل ها و دوست داران محیط زیست اطمینان خاطر داد که هیچ گونه احداث جاده در این منطقه اتفاق نیفتاده است. لکن با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت دریاچه گهر برای سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده ویژه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی در معیت مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و نایب دبیر شورای هماهنگی سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان و با حضور دو روزه در منطقه اشترانکوه، با پیمایش هر دو مسیر ورود به دریاچه گهر از طرف شهرستان های الیگودرز و دورود و رصد دقیق فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این منطقه اذعان داشتند که سازمان حفاظت محیط زیست اجازه ساخت هیچ جاده جدیدی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه را نداده و نخواهد داد.

 

 

درویش گفت: محور مورزرین به الیگودرز نیز که یک جاده خاکی بوده و در سال ۱۳۸۰ برای تسهیل تردد عشایر منطقه ساخته شده هرگز اجازه مرمت و آسفالت نخواهد یافت.

 

 

 

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اقدام مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان مبنی بر احداث پاسگاه جدید محیط بانی در حد نهایی تردد در جاده عشایری از محل قبرستان تاپله که باعث افزایش ضریب حفاظتی و امنیتی منطقه شده و حدود سه کیلومتر مسیر تردد نسبت به قبل از دریاچه دورتر شده است، این عمل شایسته را در خور تحسین و ستایش دانست.

 

 

 

محمد درویش در پایان ضمن اشاره به ظرفیت های بوم شناختی دریاچه گهر بر هماهنگی و همکاری شبکه سمن های محیط زیست استان برای حفظ این اکوسیستم بی نظیر تاکید کرد.

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.