ساعت: ۱۱:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ شناسه خبر: 2353

 سخنگوی وزارت کشور درخصوص تصویر منتشر شده در پرتال وزارت کشور که محل دقیق مرز بین چند استان در آن رعایت نشده است گفت: برنامه ای برای تغییر خطوط مرزی استانها در وزارت کشور وجود ندارد.

سید سلمان سامانی تصریح کرد: در بخش های مختلف پرتال وزارت کشور، نقشه کامل و دقیق تقسیمات کشوری وجود داشته و دارد و آنچه مورد ایراد واقع شده اساسا کارکرد نقشه نداشته است ، این تصویر فقط لینک دسترسی به پرتال استانداری ها را در اختیار مخاطب قرار می دهد و ایراد آن نیز به محض اطلاع اصلاح شده است.

 

 

 

وی افزود: بجز این مورد که اشکال فنی در طراحی سایت بوده، بقیه نقشه هایی که در برخی کانال های استانی منتشر شده اساسا مربوط به پرتال وزارت کشور نبوده است.

 

 

سامانی با تاکید بر اینکه در وزارت کشور هیچگونه برنامه ای برای تغییر خطوط مرزی در این استانها وجود ندارد افزود: حساسیت کانال ها و رسانه های محلی به این گونه موضوع ها قابل درک و حتی قابل تقدیر است، لکن به شرط اینکه پیگیری ها مبتنی بر روش صحیح و خارج از مسیر تحریک احساسات عمومی مردم مناطق باشد.

 

 

 

سخنگوی وزارت کشور در ادامه افزود: وقتی تصریحا مقامات سیاسی استان تاکید کردند که هیچ تغییری در تقسیمات و مرزهای این استانها اتفاق نیفتاده، ادامه دادن غیر سازنده موضوع، چندان کمکی به حل مسائل نمی کند.

 

 

سامانی در پایان گفت: من مجددا به همه عزیزانی که استنباط کردند جابه جایی در تقسیمات استان آنها ایجاد شده است، اطمینان می دهم که نه تنها هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته، بلکه هیچ برنامه ای هم در این راستا وجود ندارد.

 

 

 

شایعاتی مبنی بر انتزاع بخشی از خاک استان لرستان و الحاق آن به استان همجوار طی روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده بود که مسئولان استانی آن را تکذیب کرده بودند./ایرنا

Related Post

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به وارک نیوز است کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.